Elif'in Atlası

Yaşa, Seyahat Et, Maceraya Atıl, Şükret ve Asla Pişman Olma

Kategori: İstanbul

Yalnızca ülkemizin değil, tüm dünyanın göz bebeği, 2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul, pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığı gibi çağ başlatan bir şehir.

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul dünyanın da en kalabalık 10 şehri arasında yer alıyor ve Türkiye’nin de en büyük şehri olmasının yanı sıra hem tarihi dokusu hem doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini fazlasıyla çekiyor.

İstanbul kesinlikle gezmekle bitecek bir şehir değil. Binlerce yıllık tarihe sahip bu şehirlerde gezilecek çok yer var. Bu özelliği ile dünyanın bir çok yerinden milyonlarca turisti kendine çekiyor.Gezmek dışında yeme içme konusunda da oldukça farklı lezzetlere sahip. Bu kategoride hem İstanbul’da hemde İstanbul’a yakın çevrelerde yapılacak aktiviteleri, gezip görmeniz gereken tarihi yapılar, müzeler, restoran ve kahvaltı mekan önerileri gibi bir çok alternatifi bulabilirsiniz.

Sultanahmet Gezilecek Yerler

Sultanahmet gezilecek yerler açısından tarihi, turistik, kültürel, mimari, yerel açıdan birçok yapıyı barındırır ve İstanbul’da mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında geliyor. Yedi tepeli olarak bilinen İstanbul’un ilk tepesi Sultanahmet diye bilinmekte….