Elif'in Atlası

Yaşa, Seyahat Et, Maceraya Atıl, Şükret ve Asla Pişman Olma

Seferihisar Sığacık’da Nerede Kalınır? Konaklama Tavsiyeleri

Seferihisar Sığacık’da Nerede Kalınır? Konaklama Tavsiyeleri

Yıllardır gitmek istediğim Türkiye’nin ilk yavaş şehri, huzurun ilk adresi, Şarap tanrısı Dionysos’un memleketi, Seferihisar, şimdilerde sakin yaşam tarzıyla gün geçtikçe ilgi çeken yerlerden biri oldu.

Seferihisar çok büyük bir yer değil ama sakinliği ve huzuru doyasıya yaşamak için en azından bir gece mutlaka kalınmalı. Eeee kalmalısınız dediğime göre Sığacık’da Nerede Kalınır? ondan bahsetmeden olmaz di mi?

Sakin köy Sığacık Gezilecek Yerler yazımı okumadan konaklama tavsiyelerine geçmeyin di mi ama 🙂

Seferihisar Sığacık’da Nerede Kalınır?

Seferihisar’da büyük oteller yerine ağırlıklı olarak butik oteller, küçük oteller ve pansiyonlar var. Özellikle Sığacık Kaleiçi’ndeki tarihi evlerden bazıları pansiyon olarak işletildiğinden bu güzel evleri sadece seyirle kalmayıp, içinde yaşamak neye benziyor deneyimleyebilirsiniz. Benim önerilerim otelleri ve evleri aşağıda bulabilirsiniz.

Mona Glamping Caravan Suits

Mona Glamping Caravan Suits
Mona Glamping Caravan Suits

Monacamp, Kale içine 15-20 dk yürüme mesafesinde mandalina ve zeytin ağaçları arasında huzurlu bir konaklama vaadediyor. Hem kamp hemde çadır deneyimi yaşamak isteyenler için harika bir yer. Sığacık’da nerede kalınır? sorusunun ilk cevabı olurdu burası 🙂

Bizimde bir gece konaklama imkanımızın olduğu Monacamp’ın glamping çadırları ile kamp çadırlarından biraz daha konforlu bir ortam sunuyor. Çadır konaklaması yapanlar için ayrı ayrı duş ve wc bulunuyor. Ayrıca pandemi döneminde içecek dışında bir tesiste bir şey bulunmadığından yanınızda getirmenizi tavsiye ederim. Websitesi

Mandalin Pansiyon

Mandalin Pansiyon -Sığacık'da Nerede Kalınır?
Mandalin Pansiyon – Sığacık’da Nerede Kalınır?

Sığacık Kaleiçi’ndeki en popüler konaklama yeri Mandalin Pansiyon. Geçtiğimiz seneler içinde yenilenmesinden kaynaklı sanırım tek gecelik konaklama kabul etmiyorlar. İncelemek için tıklayın.

Gardenya Butik Otel

Gardenya Butik Otel
Gardenya Butik Otel

Sığacık Kaleiçi’de beyaz duvarlarının gökyüzü mavisi kapı ve pencelerin süslediği şirin bir otel Gardenya. Odalara gelince rahat, sade, otantik ve şık.. Her oda ayrı bir çiçeğin ismi ile adlandırılmış. Yatakların başındaki renkli duvarlar dışında odalar da her yer bembeyaz.. Buram buram Ege kokuyor :)İncelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayın.

Monza House Otel

Monza House Otel
Monza House Otel

Sığacık merkeze 100 metre mesafede harika bir butik otel Monza House. Odalarınıda farklı iki konseptte düzenlemişler. Begonviller eşliğinde Anadolu konsepti ve turkuaz ve beyazlarla bezeli Ege konsepti. İncelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayın.

Ion Slow City Hotel

Ion Slow City Hotel -Sığacık'da Nerede Kalınır?
Ion Slow City Hotel – Sığacık’da Nerede Kalınır?

IYONYA… Antik çağda felsefenin coğrafyası. Felsefenin kurucularından yedi bilgenin ve felsefenin doğduğu topraklar. Ephesus’lu (Efes) Herakleitos’un ve Klazomenaı’li (Urla) Anaksagoras’ın doğum yerleri… Birbirinden önemli 12 antik kentin yer aldığı, tarihi ve doğası ile eşsiz, doyumsuz bir coğrafya…

Otelin yedi odası da adlarını bu coğrafyadaki antik Yunan kentlerinden almış ve hepsi de ayrı renkler ile bezenmiş: Canlı, neşeli Akdeniz renkleri. Keyfiniz, anılarınız, ruhunuz, belleğiniz nasıl isterse öyle hatırlayın: İster PEMBE ODA diye anımsarsınız ister TEOS diye. Ama nasıl adlandırırsanız adlandırın her oda birbirinden güzel. İncelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayın.

elifinatlasi

Merhabalar, ben kim miyim? Hayallerinin peşinden koşan, dünyada ayak basmadik yer bırakmak istemeyen, aldığı maaşı uçak biletlerine yatıran, bulduğu her fırsatta kendini yollarda bulan, gülümsemesi hiç eksik olmayan, minyon, çıtı pıtı bir hatun kişiyim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir