Elif'in Atlası

Yaşa, Seyahat Et, Maceraya Atıl, Şükret ve Asla Pişman Olma

İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir- Otobüs ve Havaist

İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir- Otobüs ve Havaist

İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Bu yazımda size İstanbul Havalimanı ulaşım nasıldır, hangi yollarda gidebilir , metro, otobüs ve metrobüs alternatifleri ile detaylı anlatmaya çalışacağım.

Ne zaman bir yere gidecek olsak, havalimanına varmadan sürekli ne kadar zamanda giderim aman geç kalmayayım diye terler döküyorum. Malum İstanbul’da artık trafik olmadığı zaman yok gibi.  Dolayısı ile size de yola çıkmadan önce benim gibi Yandex’e ya da Google Map’e bakıp, zaman & rota planlamanızı ona göre yapmanızı öneririm.  Metroya yakın mesafede oturuyorsanız, en garantisi metroya binmek. Kendi arabanızla gidecekseniz bayram seyranda otoparkta yer bulamama ihtimaliniz olduğunu unutmayın! Bu durumda valeyi deneyebilirsiniz ama o da dolu olabiliyor. 

İstanbul Havalimanı ulaşım seçeneklerine gelecek olursak;

İstanbul Havalimanı Ulaşım
İstanbul Havalimanı Ulaşım

AVRUPA YAKASI’NDAN İSTANBUL HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR?

Avrupa Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Arabayla Nasıl Gidilir?

Arabayla, İstanbul Avrupa tarafının merkezi sayabileceğimiz Mecidiyeköy’den İstanbul Havalimanına arabayla gitmek yaklaşık trafiksiz bir saatte yaklaşık 50 dakika arası bir zaman alacaktır. Beşiktaş merkezden havalimanı 36 kilometre uzaklıkta.

Avrupa Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Metro İle Nasıl Gidilir?

İstanbul Yeni Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı sağlayacak metro hatlarının çalışmaları devam ediyor. Gayrettepe-Yeni Havalimanı metrosu, 2019 yılı sonunda hizmete açılması planlanıyor. Halkalı-Yeni Havalimanı metrosunun ise 2020 sonunda hizmete açılması planlanıyor.

Avrupa Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Otobüs İle Nasıl Gidilir?

Otobüsle, gitmek isterseniz aşağıda yazılı olan hatları kullanabilirsiniz.

  H-2 Mecidiyeköy-İstanbul Havalimanı hattı

  İST-19 Taksim-İstanbul Havalimanı hattı

  İST-1 Yenikapı Sahil-İstanbul Havalimanı hattı

 H-3 Halkalı-İstanbul Havalimanı hattı

 H-4 Atatürk Havalimanı-İstanbul Havalimanı hattı

  İST-2 Tüyap-İstanbul Havalimanı hattı

İST-3 Otogar İstanbul Havalimanı hattı

Güzergahı, durakları ve saatleri için linkleri de bırakıyorum.

Avrupa Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Havaist İle Nasıl Gidilir?

Havaist Shuttle ile, gitmek isterseniz de belli noktalardan belli bir ücret karşılığı bu servis araçlarına binip doğruca havalimanında gidebiliyorsunuz. Havaist Yenikapı İDO kalkış, kişi başı fiyatı 18 TL; Havaist Tüyap kalkışlı, fiyatı da 21 TL . Taksim kalkışlı, kişi başı fiyat 18 TL. Esenler Otogar kalkışlı, kişi başı fiyat 16 TL. Yine saatleri için link bırakıyorum, durakları iki taraftan da olacak şekilde ve güzergah üzerinde bulunan noktalardan yolcu alacak şekilde hizmet veriyor. Sefer saatleri için Tıklayınız

ANADOLU YAKASI’NDAN İSTANBUL HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR?

Anadolu Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Arabayla Nasıl Gidilir?

Arabayla, İstanbul Anadolu tarafının merkezi sayabileceğimiz Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na arabayla gitmek yaklaşık olarak trafiksiz bir saatte en az 1:10 saat zaman alacaktır. Kadıköy merkezden İstanbul Havalimanı, birinci köprüden geçerek  51 kilometre 1:10 saat kadar sürüyor.

Anadolu Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Havaist İle Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakası’n İstanbul Havalimanına Kozyatağı’ndan kalkan Havaist servisi ile ulaşabilirsiniz. Kozyatağı kalkışı sonrasında Tepeüstü ve Kavacık Köprüsü’nden yolcu alarak yoluna devam etmektedir. Linkten detaylara bakabilirisiniz. Kişi başı fiyat 25 TL’dir.  Sefer saatleri

Anadolu Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Otobüsle ile Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Kozyatağı Metro’sundan kalkan İST-7 Kozyatağı Metro-İstanbul Havalimanı hattı ile ulaşabilirsiniz.

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA OTOPARK

Havalimanlarında ücretli otopark var.
Otopark Ücreti  – Atatürk Havalimanı otopark ücreti bir saat için 21 TL, günlük ücret ise 63 TL’dir.

elifinatlasi

Merhabalar, ben kim miyim? Hayallerinin peşinden koşan, dünyada ayak basmadik yer bırakmak istemeyen, aldığı maaşı uçak biletlerine yatıran, bulduğu her fırsatta kendini yollarda bulan, gülümsemesi hiç eksik olmayan, minyon, çıtı pıtı bir hatun kişiyim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir