Elif'in Atlası

Yaşa, Seyahat Et, Maceraya Atıl, Şükret ve Asla Pişman Olma

Bozcaada’da Nerede Kalınır? Konaklama Tavsiyeleri

Bozcaada’da Nerede Kalınır? Konaklama Tavsiyeleri

Sit alanı statüsünde olduğu için doğallığından neredeyse pek bir şey kaybetmemiş olan Bozcaada sakin insanları, üzüm bağları, denizi ile kucak açıyor. Büyük şehirlerin koşturmacasından sıkılanlar için ada eşsiz şaraplar, lezzetli yemekler ve keşfedilmeyi bekliyor.  Ayrıca Çanakkale’nin Geyikli Belde’sinden kalkan feribotlarla ulaşabileceğiniz Bozcaada’da nerede kalınır diyorsanız sevimli butik otel ve pansiyonları ile bizleri ağırlıyor.

Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Bozcaada’ya arabasız gelenler için en uygun konaklama bölgesi adanın merkezi. Rum ve Türk mahallesi olarak iki kısma ayrılmış olan merkezde faaliyet gösteren oteller, adanın her yerinde olduğu gibi, çoğunlukla aile işletmelerinden oluşuyor. Bu otellerden plajlara, meyhanelere ve adanın gezilecek mekânlarına ulaşmak oldukça kolay.

Toplu ulaşımı kısıtlı mesafede ve saatlerde çalışan minibüslerden oluşan Bozcaada’da merkez dışında konaklamaksa ikinci seçeneği oluşturuyor. Ağırlıklı olarak bağ ve çiftlik evlerinden oluşan bu tesisleri kendi aracıyla adaya gelenlere önermemin nedeni az önce belirttiğim ulaşım kısıtlaması. Doğayla iç içe, sessiz bir ortamda bulunmaları merkez dışındaki otel ve pansiyonların en büyük avantajları. Araçınız ile geliyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Bozcaada Konaklama Tavsiyeleri

1. Apollon Hotel

Apollon Hotel

Bozcaada’nın tam merkezinde, feribot iskelesine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan Apollon Hotel, Akdeniz mutfağı ile hizmet veren en uygun otellerden.

Bu otel, daha çok uygun fiyatlı otel arayanlara tavsiye edebileceğim otellerden. Bu otelde, yüksek sezonda,  300 TL’ye kadar erken rezervasyon olmadan çift kişilik odaları bulmak mümkün. Fakat, 2-3 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız 200 TL’ye kadar çift kişilik odaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Yani, Apollon Hotel, Bozcaada’daki en uygun fiyatlı birkaç otelden biri diyebilirim.

Plajlara gitmek için adanın merkezinden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Rezervasyon ve bilgi için Websitesi Telefon: 0 (286) 697 01 64

2. Hera Hotel

Bozcaada feribot iskelesine 5 dakika yürüme mesafesinde, Eski bir Rum mahallesinde bulunan otel, 4 odasıyla hizmet vermekte.

Bu otelin en güzel yanı ise, kredi kartı olmadan rezervasyon yapabiliyor olmanızdır. Yani, Bozcaada’ya gideceğiniz tarih ne olursa olsun bu otele bir göz atın ve ücretsiz rezervasyon yapın. Bu otelden çok daha uygun veya iyi bir otel bulabilirseniz de, rezervasyonunuzu ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Bilgi ve rezervasyon için tıklayınız.

3. Kale Pansiyon

Kale Pansiyon

Kale Pansiyon Bozcaada Kalesinin arkasında, adaya hakim bir konumda bulunuyor. Sade, temiz ve sakin bir ortam oluşturmayı kendilerine ilke edinmişler.

Feribot iskelesine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan pansiyon 13 odası ile hizmet veriyor. Kahvaltıları ise adaya özgü el yapımı reçellerle süslüyorlar. Bilgi ve rezervasyon için tıklayınız.

4. Adahan Pansiyon

Adahan Ailesinin işlettiği tatlı ve hoş sohbet insanların olduğu bir pansiyon Adahan. Bozcaada merkezinin Rum mahallesinde yer alan pansiyon iskeleden yürüyerek 4-5 dk. uzaklıkta olup Bozcaada Kalesi arkasında yer alıyor.

Rum mahallesinin geniş meydanında köşebaşını tutmuş tarihi Rum-Türk ilkokulu karşısındadır.Odalar  ada taşları ve harman tuğlasıyla inşa edilerek Bozcaada ruhuna uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır. Bilgi ve rezervasyon tıklayınız.

5. Aksoy Butik Otel

1990 yılından beri kale ve deniz manzaralı odaları ile hizmet veriyor Aksoy Butik Otel. Nazire teyzeminin işlettiği bu butik otel aile işletmeciliğinin güzel örneklerinden biri.  Yine feribot iskelesine oldukça yakın bir konumda bulunan otel beyaz tasarımlı odaları ile kendine hayran bırakıyor. Bilgi ve rezervasyon için tıklayınız. Telefon: 0 544 666 5747

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bozcaada Gezilecek Yerler

Çanakkale Gezilecek Yerler

elifinatlasi

Merhabalar, ben kim miyim? Hayallerinin peşinden koşan, dünyada ayak basmadik yer bırakmak istemeyen, aldığı maaşı uçak biletlerine yatıran, bulduğu her fırsatta kendini yollarda bulan, gülümsemesi hiç eksik olmayan, minyon, çıtı pıtı bir hatun kişiyim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir