Elif'in Atlası

Yaşa, Seyahat Et, Maceraya Atıl, Şükret ve Asla Pişman Olma

İstanbul’a Yakın Kamp Alanı: Sahil Kamp İstanbul

İstanbul’a Yakın Kamp Alanı: Sahil Kamp İstanbul

Beni uzun zamandır takip edenler biliyorlardır, şimdiye kadar hiç kamp deneyimim olmadı. Bu hafta sonu sonunda arkadaşlarında ısrarı ile ilk kamp deneyimimi yaşamaya Şile’de bulunan Sahil Kamp İstanbul tesislerine gittik.

Giderken aklımda deli sorular modundaydım, tahmin edebiliyorsunuzdur 🙂 Neyseki düşündüğüm gibi olmadı. Cuma günü iş çıkışı yola çıktık ama akşam 9 civarı kamp alanına varmış olduk. Çadırımızı kurduk, ateşimizi yaktık ve sabahın erken saatlerine kadar kahvemizi içip sohbet ettik.

Hem benim gibi ilk kamp deneyimini yaşayacaklara hemde yeni yerler arayanlar için Sahil Kamp İstanbul’dan bahset istiyorum.

Sahil Kamp İstanbul Ulaşım

Sahil Kamp İstanbul
Sahil Kamp

Kendi araçınız ile gelecekseniz, Şile otobanından Şile’ye gelmeden 15 km önce “Sofular tabelasından (sola) dönüp ilerleyin. Sahilköy’ün içinden geçip 2 km çıktıktan sonra sağdaki tabelayı göreceksiniz.

Otobüs ile gelecekler içinde, İETT’nin 139s no.lu Üsküdar – Sofular Köyü otobüsü binip Sahilköy Yolu durağında indiğinizde tamda kamp alanın önünde inmiş olursunuz. İETT hat saatlerine bakmak için tıklayın.

Sahil Kamp İstanbul Tesisi Hakkında Bilgi

Sahil Kamp İstanbul’un bir tarafı deniz bir tarafı çam ağaçları ile çevrelenmiş 35 hektarlık orman arazisi üzerine kurulmuş bir tesis. Çam ağaçlarının altlarında çadır kurmak için ahşap platformlar kurulmuş. bu platformlar dışında da piknik masalarıda düşünülmüş. Tesiste duş ve tuvaletlerde mevcut. Tesisin içinde market, büfe ve cafede bulunuyor. Herkese hitap edebilecek bir yer olan Sahil Kamp, ilk defa kamp yapacaklar için bence doğru bir tercih olacaktır.

Ben çadırda kalamıyorum, kamp falan bana göre değil diyenler içinde birbirinden şirin hem orman içinde hemde deniz kenarında konumlanmış minik bungalovlarda konaklayabilirsiniz.

Sahil Kamp İstanbul
Sahil Kamp İstanbul

Sahil Kamp İstanbul Giriş Ücretleri 2020

İstanbul’a yakınlığı nedeniyle piknik yapmak için bile düşünebileceğiniz Sahil Kamp İstanbul’un giriş fiyatları:

Günübirlik giriş ücreti: 25 TL

Çadır konaklama: Kişi başı gecelik 50 TL

Karavan park: 2 kişilik gecelik 140 TL

Deniz koza bungalov: 2 kişi gecelik 250 TL

Orman koza bungalov: 2 kişi gecelik 250 TL

Hobit evleri: 2 kişi gecelik 300 TL

Daha fazla bilgi almak isterseniz tesisin bilgilerinide buraya bırakıyorum: Website Tel: 0530 049 17 90

İstanbul’a yakın kamp alanı arayanlar içinde yazımda burada tık tık

Beni ve daha birçok fotoğrafımı instagram adresimden takip edebilir ve Youtube kanalım paylaşımları izleyebilirsiniz.

elifinatlasi

Merhabalar, ben kim miyim? Hayallerinin peşinden koşan, dünyada ayak basmadik yer bırakmak istemeyen, aldığı maaşı uçak biletlerine yatıran, bulduğu her fırsatta kendini yollarda bulan, gülümsemesi hiç eksik olmayan, minyon, çıtı pıtı bir hatun kişiyim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir