Elif'in Atlası

Yaşa, Seyahat Et, Maceraya Atıl, Şükret ve Asla Pişman Olma

Güzeldere Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Güzeldere Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Efteni Gölü’nü gördükten sonra rotamızı Güzeldere Şelalesi’ne çevirdik. Şelale Düzce’nin Gölyaka İlçesi sınırları içinde bulunuyor ve Efteni Gölü’ne 20 dakikalık bir mesafede. Kamp alanları, restoran ve piknik alanı ile herkese hitap ediyor. Gelin bakalım Güzeldere Tabiat Parkı’nda neler yapılır bakalım.

Yazıyı okumaya başlamadan önce Güzeldere Şelalesi’ne ait tepeden çekilmiş görüntüleri izleyebilirsiniz. Daha çok video görmek isterseniz lütfen abone olarak bana destek olun🙂

Güzeldere Şelalesi Milli Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?

Güzeldere şelalesi, Düzce, Gölkaya’da bulunmaktadır. Buraya İstanbul üzerinden ulaşmak için Hendek sapağından TEM otoyolundan ayrılmanız gerekir. Gölkaya tabelalarını takip ederek Gölkaya merkezine ulaşın ve buradan Güzeldere Şelalesi tabelalarını takip edin. Bölgeye ulaşmak son derece kolaydır. Tabelaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Güzeldere Şelalesi Hakkında Bilgi

Güzeldere Şelalesi

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Gölyaka ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor. Düzce’ye 18, Gölyaka’ya 11 km mesafedeki Gölyaka-Güzeldere köyündedir.  2011 yılında Tabiat Parkı olarak tescil edilmiş.

Güzeldere köyünden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan şelale 120 m yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunu dev kayın ve gürgen ağaçlarıyla bütünleştirerek eşsiz bir görüntü sergiliyor. Şelale, düzenlenen üç ayrı patika ve merdivenler sistemiyle gezilebiliyor. İlkbaharın ve sonbaharın renk cümbüşüne dönüşen tonları bir tabloya benzeyen harika bir tabiata sahip. Doğanın en görkemli olduğu sonbahar ve ilkbahar aylarında daha da bir güzel oluyor. Şelale, doğal bitki örtüsü, piknik alanları, düzenlenmiş orman içi dinlenme yerleri ve yürüyüş parkurları ile bölgenin önemli yerlerden biri.

Güzeldere Şelalesi Konaklama

Konaklama

Biraz doğanın tadını çıkartmak ve bu harika şelalenin sesi ile uyanmak isterseniz bölgede kalabileceğiniz çeşitli bungalovlar ve köy evlerini bulunuyor. Bu evlerin gecelik ücretleri yaklaşık olarak 200-250 TL civarında. Evlerin çoğu bambudan yapılmış ve doğanın büyüsünü bozmamaya özen gösterilmiş.

Günümüzde bu tip yerlerin oldukça fazla tercih edilmesinden kaynaklı turistlik açıdan oldukça gelişmiş. Fakat yapıyı bozacak herhangi bir otel bulunmuyor. Bu bambu evlerde kalmak istemeyenler de köy evlerinde de kalabilir. Temiz havayı içinize çekin ve muhteşem şelalenin sesini dinleyerek şehrin gürültüsünden uzaklaşın…

Güzeldere Şelalesi’nde Neler Yapılır?

Güzeldere Şelalesi Milli Parkı

Şelaleye vardığınızda burada piknik yapabilir, şelaleye karşı resimler çekilebilir ve yürümeyi seviyorsanız doğanın içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Bölgede aynı zamanda çadır kampı yapabilir ve şelalenin sesiyle dinlenebilirsiniz. Bölgede aynı zamanda bir kır gazinosu ve büfe de bulunmaktadır.

Kahvaltı yapma imkanınızda olduğu şelalede serpme kahvaltı 30 TL. Bolca güzel fotoğraf çekme garantiside bulunuyor. Tek yapmanız gereken şey doğaya kendinizi bırakmak gerisi gelir.

Güzeldere Şelalesi Milli Parkı Giriş Ücreti 2019

Normal4,00 TL
İndirimli2,00 TL
Araç SınıflarıBisiklet4.00 TL
Motorsiklet, ATV8.00 TL
Otomobil, Kamyonet, Pickup12.00 TL
Minibüs35.00 TL
Midibüs60.00 TL
Otobüs110.00 TL
Konaklama Sınıfları1 Ünite Çadır Yeri (4 Kişilik)20.00 TL / GÜN
1 Ünite Karavan / Moto- Karavan Yeri25.00 TL / GÜN
1 Ünite Çadır / Karavan / Moto – Karavan Ortak Kullanım Bedeli74.00 TL / GÜN

Detaylı bilgi almak için +90 (534) 895 20 94 no.lu telefonu arayabilirsiniz. Ayrıca websitesinden de bilgi edinebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

Efteni Gölü nerede, nasıl gidilir?

Yedigöller Milli Parkı gezilecek yerler

elifinatlasi

Merhabalar, ben kim miyim? Hayallerinin peşinden koşan, dünyada ayak basmadik yer bırakmak istemeyen, aldığı maaşı uçak biletlerine yatıran, bulduğu her fırsatta kendini yollarda bulan, gülümsemesi hiç eksik olmayan, minyon, çıtı pıtı bir hatun kişiyim :)