Elif'in Atlası

Yaşa, Seyahat Et, Maceraya Atıl, Şükret ve Asla Pişman Olma

Oturduğunuz Yerden Gezebileceğiniz 8 Yer

Oturduğunuz Yerden Gezebileceğiniz 8 Yer

Evde kalmamız gereken bu günlerde hepimizin ortak sorunu belkide can sıkıntısı. Evde yapılabilecek fazlasıyla aktivite bulunuyor. Bu aktivitelerden biride oturduğunuz yerden gezin sloganı ile gezebiliriz.

Evet gezerken dinlemenin keyfi ayrı ama yaşadığımız son günlerdeki hadiseleri düşünürken evden hem sanal şehirler ve müze turlarını dinlemeye ve kendimizi başka bir aleme götürmeye ne dersiniz? Gelin oturduğunuz yerden gezebileceğimiz yerlere bir göz atalım:

Sanal Dublin Turu

Dublin

İrlanda’nın göz alıcı yoncası başkent Dublin, Vikinglerin kadim şehri. İrlanda’nın en kalabalık şehri olan Dublin’i Piri ile oturduğunuz yerler sesli dinleyerek gezmeye ne dersiniz. Cadde ve sokaklarındaki her ayrıntıyı dinleyerek sizi yolculuğa çıkarmaya davet ediyorum.

Piri uygulamasını indirebilmek için İOS , Android linkleri tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Sanal Venedik Turu

Venedik

Eski adı ile Serenissima olan Venedik’in sokaklarda gezintiye çıkmak harika olur mu dimi? Avrupa’nın en iyi korunmuş ve nereyse son üç yüz yıldır yeni bina yapılmamış Venedik Karnavalı ile aklımızda yer eden İtalya’nın güzel şehri Venedik’te sanal bir tur yapmak için yine adres Piri.

Avrupa’nın En Özel 12 Müzesi

En son ne zaman bir müzeyi ziyaret ettin? Ne zaman bir tabloya dakikalarca inceledin. Hatırlamıyorsan doğru adrestesin. Avrupa’nın 12 özel müzesini Saffet Emre Tonguç’un anlatımı ile Piri’de bulabilirsin.

Topkapı Sarayı’nı Hikayeleri

Topkapı Sarayı

Osmanlı Hanedanlığı’na ev sahipliği yapmış Topkapı Sarayı’na dair 10 harika kısa hikayeyi dinlemeye var mısın? Bu muhteşem yapı ve Osmanlı Dönemine ait ait duyacağın hikayeler seni oldukça şaşırtacak! Yine Saffet Emre Tonguç’un harika anlatımı ile bir kahve içiminde evinizde dinleyebilirsiniz.

Piri uygulamasını indirebilmek için İOS , Android linkleri tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Kahvenin Öyküsü

Her gün belkide bir den fazla masanda, sevdiklerinle sohbet esnasında eşlik eden kahvenin topraktan çıkıp fincana gelene kadar yaşadığı macerasını duymak ister misiniz? Evet evlerimize çok uzun yollardan geçerek geliyor. Kahve Osmanlı topraklarına nasıl gelmiş, ilk kimler içmiş? Ekvator’dan başlayan kahvenin hikayesini Piri ile dinleyebilirsiniz.

Pergamon Müzesi, Berlin 

Pergamon Müzesi

Almanya’nın en büyük müzelerinden biri olan Pergamon, fiziksel olarak orada olmasanız bile size çok şey vaad ediyor. Bu tarihi müze, Babil İştar Kapısı ve elbette Pergamon Sunağı da dahil olmak üzere birçok antik esere ev sahipliği yapıyor. Hatta bizden eserleri bulmak bile mümkün. Bu eşsiz müzeyi gezmek için tıklayın.

Uffizi Gallery, Floransa 

Uffizi Gallery

Bu galeri, İtalya’nın en ünlü aileleri olan benimde hayranlık duyduğum Medici Ailesinin  sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Bina 1560 yılında Giorgio Vasari tarafından özel olarak Cosimo I de’Medici için tasarlandı, ancak herkes salonlarını dünyanın herhangi bir yerinden gezebilir. Bu güzel yeri gezmek için tıklayın.

Lovure Müzesi, Paris

Lovure Müzesi

Ne yazık ki, tüm popüler sanat müzeleri ve galerileri Google Sanat ve Kültür’ün koleksiyonuna dahil edilememiş ancak bazı müzeler çevrimiçi ziyaretler sunabilmek için olanak tanıyor. O yüzden merak ettiğiniz müzelerin de web sitelerine göz atamanızı tavsiye ederim.

Louvre web sitesinde sanal turlarını oturduğunuz yerden gezebilirsiniz.

elifinatlasi

Merhabalar, ben kim miyim? Hayallerinin peşinden koşan, dünyada ayak basmadik yer bırakmak istemeyen, aldığı maaşı uçak biletlerine yatıran, bulduğu her fırsatta kendini yollarda bulan, gülümsemesi hiç eksik olmayan, minyon, çıtı pıtı bir hatun kişiyim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir