Elif'in Atlası

Yaşa, Seyahat Et, Maceraya Atıl, Şükret ve Asla Pişman Olma

Corona Günlerinde Ulaşabileceğiniz Ücretsiz İçerikler

Corona Günlerinde Ulaşabileceğiniz Ücretsiz İçerikler

Bugünlerde internette oldukça vakit geçirir olduk. Bir çok kaynak, dergi, kitap, uygulama derken internetten ulaşabildiğiniz, aklınıza gelenden de fazla konuda ücretsiz içerikler var. Bir çoğu ücretli iken bu salgın günlerine özgü belli bir zamana kadar içeriklerinin ya tamamını ya da bir kısmını ücretsiz olarak açtı, bazıları zaten hep ücretsizdi. Her ne kadar içinde bulunduğunuz bu günler kötü olsada kendimizi geliştirmek adına deneyebiliriz.

Benimde ilgilimi çeken sizinde beğeneceğinizi düşündüğüm içerikleri bir araya getirmeye çalıştım. Corona günlerinde ulaşabileceğimiz ücretsiz içerikler nelermiş bakalım.


UÇAK BİLETİ / Tıklayın : 
Biraz eğlence fena olmaz değil mi 🙂 Alttaki gibi bir bilet oluşturmak için bu siteyi kullanabilirsiniz. Benim rotam belli salon ve mutfakta arası gün boyu 🙂

Rota Oluşturuldu 🙂


SPORDown Dog : Normalde ücretli olan uygulama 1 Nisan’a kadar ücretsiz. Eğer öğrenciyseniz ya da -edu uzantılı email adresine sahipseniz 1 Temmuz’a kadar ücretsiz. Üye olurken ona göre üye olabilirsiniz. Sonrasında da yoga, egzersiz gibi günlük hareketlenme için uygulamadan ilerleyebilirsiniz.

KİTAP / E-Kitap : 4.100 kitap bulunan bu linkte artık ne okuyacağınıza karar vermek size düşer.

KİTAP / Cambridge University Press :Cambridge Core’da yayınlanan 700’den fazla ders kitabı bu linkten Mayıs ayının sonuna kadar ücretsiz kullanıma sunuluyor.

KURS / Coursera : Bir çok alandaki kursa ücretsiz olarak kayıt olarak derslere erişilebiliyor. Sertifika almak isterseniz o zaman ücret ödemeniz gerekiyor.

KURS / Khanacademy : Daha çok lise ve altındaki öğrenci grupları için ücretsiz Türkçe dersler olan bu web sitesi de bildiğim kadarıyla sürekli ücretsiz olan bir site.

KURS / Openculture : Benim burada yaptığım listenin 1500 seçenekli hali var ve hemen hemen tüm kurslar ücretsiz. Kendinize göre bir şeyler mutlaka bulacaksınızdır.

DİJİTAL / Google Garaj : Özellikle dijital pazarlamaya ve Google servisleri konusunda uzmanlaşmak isteyenler için ücretsiz olarak, sertifikalı eğitimler sunuyor. Türkçe dil seçeneği var. Benimde yakın zamanda başladığım bir kurs.

ÖĞRENME / Curious : Yaşam boyu öğrenmeye inananlar için sadece akademik konularda değil, bira demleme, boru lehimleme, organik bahçecilik gibi bir çok konuda sizin seçiminize göre 5, 15 ya da 30 dakika süreli seçtiğiniz öğrenme konularını size email olarak gönderiyorlar.

Hepimiz seyahat etmeyi ve yeni yerler görmeyi özlüyoruz. Netflix’in harika seyahat temalı belgesellerini izleyeme isterseniz tıklayın

İNGİLİZCE / Memrise : Eğer sık sık İngilizce yeni kelimeler öğrenmek istiyor ya da nereden başlasam diyorsanız bu siteye göz atabilirsiniz. Normalde ücretli olan bölümleride var ama ücretsiz olan kısımları oldukça işe yarar.

İNGİLİZCE / Duolingo : Bir çok kişinin denediği ama sonuna kadar gidip gitmediğine emin olmadığım bir uygulama. İçindre barındırdığı bir çok dil seçeneği ile başlangıç seviyeyi için yeterli olacaktır.

İNGİLİZCE HABER / Newsinlevels : Eğer İngilizcenizi geliştirmek adına günlük haberler okumak istiyorsanız bu sitede aynı haber 3 farklı seviyede okuyucuya sunuluyor.

EĞİTİM / KOSGEB : Uzaktan öğrenme ile hazırlanan eğitimleri ücretsiz olarak alabilirsiniz.

EĞİTİM / İstanbul İşletme Enstitüsü : Bir çok eğitim bulabileceğiniz bir platform. Eğitimler sonrası sınavlarla online sertifika alabiliyorsunuz.

KODLAMA / Freecodecamp : Kodlama öğrenmenin tam zamanı diyorsanız eğer ücretsiz olarak bu siteden başlayabilirsiniz. Bilgisayarla haşır neşir olanlar için oldukça güzel bir site.

KODLAMA / Beeacademy : Bu sitede de özellikle çocuklar için kodlama eğitimi ücretsiz sunuluyor. Videoları eğlenceli hale getirerek öğretmeyi amaçlamışlar. 6-14 yaş arası çocuklar için ya da bence zaten hiç bilmiyor ve merakınız varsa kendiniz için bakılabilir.


İncelerken denk geldiğim ve işinize yarayabileceğini düşündüğüm uygulama ve siteleri önermeye çalıştım. Umarım vaktinizi kaliteli ve eğlenceli geçirmenize biraz da olsa yardımcı olurlar. Siz de favori uygulama/web sitelerini yorum olarak yazabilirsiniz, böylece hepimiz faydalanabiliriz.

Güzel günlere…

elifinatlasi

Merhabalar, ben kim miyim? Hayallerinin peşinden koşan, dünyada ayak basmadik yer bırakmak istemeyen, aldığı maaşı uçak biletlerine yatıran, bulduğu her fırsatta kendini yollarda bulan, gülümsemesi hiç eksik olmayan, minyon, çıtı pıtı bir hatun kişiyim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir