Ekipman Önerileri

Kullandığım Ekipmanlar

Seyahatte Çıkarken Kullandığım Ekipmanlar

Seyahatte çıkarken yanımıza aldığımız her şey bizim için oldukça önemli oluyor. Sırt çantasından, ayakkabıya kadar her şeyi özenle seçip hem ucuz hem de kalite olanları arıyoruz. Hem arkadaşlarım hem de çevredeki bir çok insan kullandığım ekipmanları soruyorlar. Buna yanıt vermek için bende kısa bir yazı yazarak sizlerle paylaşmak istedim.

Sırt Çantası ( Decathlon )

Decathlon Sırt Çantası

Hacim olarak 30 lt’lik bir çantası olmasına rağmen benim gibi fazla eşya olmadan seyahat ediyorsanız mutlaka oldukça işinizi görecektir. Tabi ki çantanızı seçerken kendi fizyolojik yapınıza göre seçmenizde fayda var. Mesela ben 60 lt’lik bir çantayı kullanamam. Kullandığım çantanın özelliklere gelirsek, 3-4 saat yürüyüş yapanlara göre tasarlanmış. Hava alan sırt kısım (Air Cooling teknolojisi) ve kemer sayesinde kolay taşınırlık. Şapka cebi, kemer üzerinde bulunan kaydırılabilir akıllı telefon cebi, çanta içinde gizli cebi bulunuyor. 

Kapasite: Hacim: 30 L / boyutlar: Y 58 cm; G 30 cm; D 21 cm.
Hafiflik: 990 g. oluşuyla oldukça hafiftir.
Satın almak için Tıklayınız

Hibrid Softshell Mont ( Tchibo )

Benim belkide kış boyu üzerinden çıkarmadığım, ince olmasına rağmen ısı yalıtımını çok iyi yapan bir mont. Su tutmadığı için yağmurlu havalarda da oldukça kullanışlı. Kısaca teknik özellerinden bahsetmek gerekirse:  kullandığım ekipmanlar

  • Clima Protection System sayesinde rüzgar geçirmez, suya dayanıklıdır ve hava alır
  • Hibrid: Rüzgar geçirmeyen Softshell ve elastik fonksiyonel kumaştan kombinasyon
  • Kabartma dokulu Softshell
  • Yüksek giyim rahatlığı ve ideal hareket özgürlüğü için elastik üst malzeme ve ek parçalar
  • Softshell malzeme 3.000 mm’ye kadar su basıncına dayanıklı
  • Genişliği ayarlanabilen kapüşonlu
  • Başparmak delikli manşetler
  • Çevre dostu ecorepel® emprenye sayesinde su ve kir tutmaz
  • DryActive Plus donanımı sayesinde hava alır, nem transferi sağlar ve hızlı kurur.

 Outdoor Ayakkabı ( Jack Wolfskin )

Jack Wolfskin

Bu ayakkabıyı almış olmanın en büyük nedeni sanırım sarı olan bazı bölgeleri 🙂 sarıya karşı bir sempatim var itiraf ediyorum 🙂 Su geçirmez oluşu, nefes alabilmesi ve esnek tabanı sayesinde konforlu bir yürüyüş keyfi sağlıyor. Her ne kadar çocuk reyonu ürünü olsada benim vazgeçilmez parçalarımdan biri. Hem hiking esnasında hem de yaz ayları dışında, sıcak tutuyor olması benim için oldukça önemli. Bot tercih ediyor olmamın en büyük nedenlerinden biri, ayak bileğini koruyor olması.

Jack Wolfskin’ın ayakkabılarında kullandıkları Texapore özelliğinden bahsetmek istiyorum. TEXAPORE, nem buharını iletme hızlarına (nefes alabilirlik seviyesine) göre TEXAPOREQ 2 ve TEXAPOREO 3 olarak çeşitlendirilir. Bu numaralar arttıkça nefes alabilirlik dereceside o ölçüde artmış olur. kullandığım ekipmanlar

Hem satın almak, hem de teknik bilgilerin detaylarını öğrenmek için: Tıklayınız

Pantolon ( Decathlon )

Decathlon Forclaz 100
Bu ürünün en belirgin özelliği paçalarının diz mesafesinden çıkarılıp şort olarak kullanılabiliyor olması. Bu özelliği ile oldukça kullanışlı bir pantolon haline geliyor. Oldukça hafif olmasından kaynaklı çok az yer kaplıyor. Benim için önemli olan diğer bir özelliği ise kumaşının hızlı kuruyor olması ve nefes alabiliyor oluşu. Malum seyahat esnasında oldukça fazla yürümek zorunda kalabiliyoruz. Fazla ağırlık yapmayan ve bize konforlu hareket kabiliyeti sağlayan ürünleri tercih ediyor olmamız oldukça önemli. kullandığım ekipmanlar
Belirtmeden geçmemek gerek, pantolon su geçirmeme özelliğine sahip değildir.
Makinada rahatlıkla yıkanabilmektedir.

T-Shirt ( Columbia )

Columbia

Yaz aylarında vazgeçilmezdir t-shirtler. Fazlaca güneşe maruz kalır ve sıcağın etkisi ile fazlası ile de terleriz. Her ne kadar kendimizi güneşten korusakta aslında tamamı ile koruduğumuz söylenemez.

Kendine bir çok ihtiyaçımı karşılaması açısından bir şeyler bakarken keşfetttiğim bu t-shirtten vazgeçemez oldum.

Bazı özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

UVA ve UVB Güneş Koruması

* Koruma – zararlı UV ışınlarının tüm spektrumunu bloke eder.
* Sizi koruma altında tutar- sıkı örgülü yapı, UV emici iplikler ve seramik yansıtıcılara sahiptir.
*Kolay- güneşten korunmak, giyinmek kadar kolaydır.
*Columbia, Cilt Kanseri Vakfı’nın onayını kazanan ilk ürün olmuştur.

Teknoloji Hakkında:

Omni Shade, Ultraviyole A ve Ultraviyole B ışınlarını (UVA ve UVB) bloke etmek suretiyle güneş yanıklarına ve uzun süreli cilt hasarlarına karşı koruma sağlar. Ultraviyole Koruma Faktörü (UPF) arttıkça emniyetiniz de artar. Omni Shade koruması, UPF 30, 40 ve 50+ seviyelerindedir. Bu derecelendirmeler, ultraviyole koruma yüzdesini kapsamaktadır. Örneğin, UPF 30, güneş ışınlarının yalnızca 30’da 1’inin penetre etmesine izin verir, yani %97 oranında blokaj sağlar. Daha koyu renkler daha fazla UV ışınını emerler. Bu nedenle ürünlerimizi sunulan en açık renkler üzerinde derecelendirmekteyiz. Omni Shade performansı, giysinizin ömrü boyunca devam edecektir.

Omni Wick

Bu nem transferi teknolojisi, nemi hızlı buharlaşması için vücudunuzdan uzaklaştırarak, fiziksel aktivite sırasında sizin rahat etmenizi sağlar. Omni-Wick®, nihai nem yönetim teknolojisidir ve kullanıcıların kuru kalmasını sağlar, sürtünmeyi önler ve gün boyunca konforlu olmayı sağlar.Nem, kumaşın yüzeyine yayılarak hızlıca buharlaşır.

Satın almak için Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir